Család

Napjainkban jelent meg egy kortárs írónő második könyve (Rém)álom házasságom címmel

Napjainkban jelent meg egy kortárs írónő második könyve (Rém)álom házasságom címmel

Kép forrása: Nagy Emőke

Csalódás – Fájdalom – Hitvesztés – Remény. Egy anya megrázó, őszinte vallomása a párkapcsolaton belüli manipulációról és a kisfiáért való harcáról.



Nagy Emőke már fiatalon meddőnek volt nyílvánítva több orvos diagnózisa által, a fiatal nő próbálta feldolgozni a feldolgozhatatlant, hogy soha nem válhat anyává. Ezzel a háttérrel és a hitel csapdától menekülve Dubajban vállalt el egy menedzseri állást. A sivatagi városban csak a munkájának élt, amíg nem találkozott egy kedves férfival és akkor megtörtént a csoda.

Meddőnek nyílvánítva egy olyan országban esett teherbe, ahol a házasságon kívüli terhességet börtönnel büntetik. De Emőke számára nem volt kérdés, hogy megtartja-e a kisbabát, így a szabadságáért harcolva feleségül ment a barátjához, akit csak pár hónapja ismert.

A Dubaji börtön vagy kenyai esküvő című első könyvében megmutatta Dubaj kettős arcát és őszintén mesélt a dubaji megpróbáltatásairól.

Miután családdá váltak és egy álom életnek kellett volna elkezdődnie, a férje annyira megváltozott, hogy az írónő úgy érezte, mintha egy másik emberrel élt volna együtt, nem azzal, akihez férjhez ment.A második, frissen megjelent könyvében tabuk nélkül mutatja be a társas magányt, a lelki terrort, és az érzelmi manipulációt, erőt adva azoknak az embereknek akik hasonló cipőben járnak.

 

Maradni vagy menni? Hol van a határ, amikor azt mondod, hogy már nincs tovább?

 

Emőke mondatait idézve: Az évek során sokat dolgoztam önmagamon, hogy az életem újra teljes legyen. Hiszen egy csodás gyermek édesanyja vagyok, aki nem adhatja fel. A küldetésemnek érzem, hogy támogassam a hasonló helyzetben lévő nőket, ezért a könyvem minden fejezetét egy szakember is véleményezte: Ki hibázott, mit lehetett volna másképp csinálni? Már ez is egy mankó lehet azoknak, akik bántalmazó kapcsolatban élnek.

 

Minden nehéz helyzetből van kiút, és ha mi is akarjuk, akkor nincs lehetetlen. – tőlem talán valóban hitelesnek hangzik.

 

Emőke a könyve mellé készített egy önsegítő munkafüzetet is, Jogom van a boldosgához címmel, amely tesztekkel, a verbálisan bántalmazó kapcsolatban elhangzó párbeszédekkel és a bántalmazó és a bántalmazott fél gondolkodásának bemutatásával segít az olvasónak eldönteni, hogy valóban bántalmazó kapcsolatban él-e.

 

Nagy Emőke könyveiről az alábbi linken lehet több információt olvasni:

https://solotravellingmommy.com/konyvek/

Friss hírekért kövesd az írónő Facebook oldalát: Nagy Emőke hivatalos szerzői oldal

https://www.facebook.com/profile.php?id=100085947440848

 

#család