Technika

Büdös, dohos, nem friss?

Büdös, dohos, nem friss?

Kép forrása: pexels.com

Kevés frissebb illat van, mint a mosógépből kikerülő nedves ruhák öblítő illata. Azonban egy idő után előfordulhat, hogy az öblítő illatába valamilyen dohos, állott szag keveredik és ilyenkor bizony érdemes elgondolkodni a mosógép tisztításán.

 

A mosógépek ugyanis a mindennapi használat során nagy mennyiségű piszokkal, kosszal és zsíros maradvánnyal találkoznak, amit bizony össze is gyűjtenek, így ez akadályozza a hatékony működésüket. Emiatt fontos, hogy időnként végezzük el a mosógép tisztítását, így gondoskodva arról, hogy hosszú távon megfelelően működjenek.

Milyen megoldások léteznek?

Vannak különböző, kereskedelmi forgalomban kapható szerek, melyeket a mosáskor kell adagolni, ezek is aktívan részt vesznek a mosógép tisztításában és vízkőmentesítésében. Ezen kívül pedig vannak a különböző házi megoldások is.

Mint amilyen a citromsavas tisztítás. A citromsav hatékonyan távolítja el a vízkövet és a koszt a mosógép belsejéből. Ehhez öntsünk 4 evőkanál citromsavat a mosógép tartályába, majd indítsuk el a legmelegebb programot. Így búcsút inthetünk a vízkőnek, miközben finom illatokat is kapunk.

Szintén hatékony tisztítószer az egész háztartásban az ecet, ami szintén bátran használható. Öntsünk két csészényi ecetet a mosógép tartályába, majd szintén a legmagasabb hőfokú programot indítsuk el. Az ecet semlegesíti a kellemetlen szagokat, és eltávolítja a vízkövet és egyéb szennyeződéseket.

Ugyanezt megtehetjük mosogatószerrel is, ami a zsíros maradványok eltávolításában nyújt igen nagy segítséget. Arról se feledkezzünk meg, hogy a mosógépben a nedvesség és a meleg környezet kedvez a különböző baktériumok és a penész megtelepedésének. Így tehát fordítsunk figyelmet a fertőtlenítésre is. Ha teafaolajat használunk ehhez, ez is nagy segítség lehet. 

Ahhoz, hogy a mosógépünk hosszú időn át jó szolgálatot tegyen, fontos annak rendszeres tisztítása, de ugyanígy fontos, hogy a mindennapokban is karbantartsuk a berendezést. A mosógép belsejében mosás közben szennyeződések, vízkő, penész és baktériumok is felhalmozódhatnak, ezért érdemes néha, havonta egyszer egy üres mosási ciklust elindítani. Rendszeresen tisztítsuk ki a mosógép töltőnyílását, a mosószertartót és a mosógép gumitömítését is. Ügyeljünk a mosószerek mennyiségére is, a túl sok mosószert használó mosás nemcsak károsíthatja a mosógépet, de a mosás hatékonyságát is csökkenti. Ezért fontos, hogy mindig az utasításnak megfelelően adagoljuk a szert.  Az erős szennyeződéseket, például a sarat például érdemes előmosással eltávolítani, hogy ez ne kerüljön be a mosógépbe.

LM