Kép forrása: Tűzzománcművészek Magyar Társasága
Csoportos kiállítás nyílik a Tűzzománcművészek Magyar Társasága tagjainak alkotásaiból a Kecskeméti Katona József Múzeum Cifrapalota kiállítóhelyén szombaton.
1997-ben alapított, kecskeméti székhelyű országos egyesület évente legalább egy kiállítást szervez, hogy ezeken bemutathassa a műfaji önállóságra törekvő kortárs magyar zománcművészet legújabb eredményeit. 38 alkotó mintegy 100 művét bemutató csoportos kiállításnak két egyedi vonása is van. Egyrészt igyekeztek a jelenleg is alkotó művészeiken túl minden korábbi, már elhunyt taguktól is legalább egy-egy alkotást bemutatni, másrészt felhívni a figyelmet a Kecskeméti Katona József Múzeum zománcművészeti gyűjteményére.
A társaság tagjainak többsége a legprogresszívabb elképzelést, - a kortárs iparművészet más műfajaihoz hasonlóan - az iparművészet és a képzőművészet közötti határok eltörlését képviseli. Kortárs zománcművészetet a hatvanas évek óta a sokszínűség jellemzi. Az alkotók ugyanis számos művészeti ág felől érkeztek, azaz közel egyforma eséllyel, de sokféle megközelítésben képesek alkotni ezzel a számukra többnyire új technikával. A történeti korok zománcaihoz képest a ma használatos alapanyagok kezelhetőbbek és jóval szélesebb választékot kínálnak. Emellett egyszerűbbé, pontosabban irányíthatóvá vált az égetési technológia is.
A több ezer éves történeti múlttal rendelkező műfaj gyökeresen átalakulva, reflektálva a 20-21. század bizonyos törvényeket felrúgó törekvéseire, elkezdte keresni és újonnan kialakítani önmagát". A kiállításhoz május 10-étől kezdve A filigrán, a rekesz és a beágyazott - Fejezetek a zománcművészet történetéről címmel vetített képes művészettörténeti előadások is kapcsolódnak majd. A tárlat június 25-éig, keddtől vasárnapig 10 és 17 óra között látogatható.
Kecskeméti Katona József Múzeum 6000 Kecskemét, Katona József park, Bethlen krt. 1.