Kép forrása: pexels.com
A nő ékessége, a férfi erejének jelképe is lehet a haj. Traumaként ér mindenkit, ha egyszer csak azt veszi észre, hogy fésülködés közben a korábbinál sokkal több hajszál marad a fésűben, mint korábban. Számos oka lehet ennek. A leggyakoribbak közé tartoznak autoimmun és más betegségek, vagy a szervezetben valahol jelen levő gyulladás, stresszhatások és a táplálkozás, hajápolási – és hajfestési szokások, készítmények is befolyásolhatják a hajszálak elvesztését.
Olyan tényezők is hozzájárulhatnak a kopaszodáshoz, melyeket némi odafigyeléssel, szokásaink megváltoztatásával ki is tudunk iktatni. Murányi Kata esztétikai hajdúsító specialista, ehhez ad tanácsokat.
Védjük fejbőrünket és hajhagymáinkat - 5 tipp a hajhullás megelőzéséért
1. Ha kint hideg az idő, viseljünk sapkát.
2. Uszodában használjunk úszósapkát. Úszás, szaunázás után mossuk meg, kezeljük balzsammal és alaposan szárítsuk meg a hajunkat.
3. Ne a samponon spóroljunk, használjunk minőségi és hajtípusunknak megfelelő sampont! Ehhez a fodrászunk tud tanácsot adni.
4. Tartsuk be az egészséges táplálkozás alapelveit, mindig biztosítsuk szervezetünknek az életkorunknak és aktivitásunknak megfelelő vitamin- és nyomelembevitelt!
5. Ha azt vesszük észre, hogy hajhullásunk néhány napja már több, mint az egészségesnek mondható napi száz hajszál, haladéktalanul forduljunk szakemberhez, hogy időben megkezdődhessen a kezelés!
Csomókban hullik a hajam! Most mi lesz?
Félelemmel töltheti el az embert, ha azt tapasztalja, hogy egyre több hajszál marad a fésűben, a hajkefében, vagy már nem csak fésülködéskor lesz egyre kevesebb hajszála és ezzel együtt ritkább haja, vagy egyre több és nagyobb kopasz folt van a fején. Az is előfordulhat, hogy a szemöldök ritkul vagy más testrészeken jelentkezik a szőrveszteség.
“Nem kell feltétlenül kétségbe esni, hiszen többnyire van esztétikai megoldás a probléma kezelésére! Mindenképp javasolt tehát az orvosi kivizsgálás a szervezeti okok felderítésére, de ezzel együtt az esztétikai kezelést is minél előbb érdemes elkezdeni” - mondta Murányi Kata.
Pepi vagy valódi? Nem is tűnik fel, ha póthajat visel az ember
Murányi Kata esztétikai hajdúsító specialista közel egy évtizede foglalkozik a hajhullás kezelésével. Ezidő alatt több, mint 400 embernek segített már, nem csak az elvesztett haj pótlásával, hanem ezzel együtt önbizalmuk, magabiztosságuk visszaszerzésével.
„A hajdúsító technika nem csak a betegség miatt kialakult hajveszteség, hanem a tartás nélküli, genetikailag ritka haj esetén is segítséget nyújt. A hajpótlást nem műhajjal, hanem természetes hajjal végezzük, így egyáltalán nem tűnik fel, hogy póthajat visel valaki. Többféle megoldás is létezhet: a tartós megoldás ragasztással történik, ebben az esetben havonta kell cserélni a póthajat. Vannak olyan módszerek, melyek hajmosástól-hajmosásig, tehát egy hétig biztosítják a dús hajat. Hogy melyiket alkalmazzuk, az attól is függ, hogy a fej melyik részén jelentkezik a kopaszodás és hogy a hajhullás milyen mértékű. Ha valaki több területen is kopaszodik, ezek kombináltan is megoldást nyújtanak” - árulta el a hajdúsító specialista.
Murányi Kata azt is elmondta, hogy még egyetlen vendégének sem okozott allergiás reakciót a kezelés. Örömet, megelégedettséget viszont annál inkább.
„Az elmúlt évek alatt szembetűnő volt, hogy mennyi ember küzd a hajhullás miatti problémákkal, amelyek nagy lelki és fizikai megpróbáltatásokat jelentenek számukra. Az újbóli önbizalom, önbecsülés a lélek gyógyulását, a teljes életet adja meg az embernek” tette hozzá a szakértő.
LM