Kép forrása: pexels.com
A frizura megjelenésünk egyik legfontosabb alapköve: árulkodik stílusunkról, korunkról, rendezettségünkről, de még azt is meg lehet saccolni egy-egy hajviselet láttán, mennyi időnk volt aznap magunkkal foglalkozni.
Aki szédületes tempóban éli az életét, és napi szinten egyensúlyoz a munka – család – háztartás varázslatos háromszögében, bizony hálát ad, ha a haja mindig csillogó, hiszen a fényes hajkorona már önmagában is elegendő ahhoz, hogy stílusosan, rendezetten, önmagunk imidzséhez méltón vágjunk bele a mindennapokba. Néhány tippet osztunk meg Önnel, kedves olvasó, amelyeket ha alkalmaz, a várt eredmény sem marad el: hajkoronája csillogóan egészséges lesz.
A megfelelően kivitelezett hajmosás alapfeltétel – kezdjünk samponnal!
A hajmosáshoz használt víz ne legyen forró – inkább langyosba hajló hőmérsékletű vizet állítsunk be, és teljes egészében vizezzük be a hajat. Ahhoz, hogy egyetlen hajszál se maradjon ki, már ennél a fázisnál kezdjük el gyengéden dörzsölni, masszírozni a fejbőrt. A fodrász kétszer mossa meg a hajunkat – nem véletlenül. Otthon sem érdemes megspórolni a második samponozást! A szakember első mosás alatt kíméletes, de alapos dörzsöléssel eltávolítja a felületi szennyeződéseket, a második mosás során pedig átmasszírozza a fejbőrünket, így feloldódhatnak a makacsabb, letapad szennyeződések is. Továbbá, a fejbőrmasszázs serkenti a vérkeringést, ami jótékony hatással van a hajhagymák működésére és a fényes hajért is felel.
Tisztaság után fény és puhaság
Habár a samponok nagy része tartalmaz puhító összetevőket, a balzsamozást nem érdemes kihagyni hajmosás után. A puhaság mellett a körültekintően kiválasztott hajbalzsam csillogást is biztosít a hajnak. Míg a sampont a hajtőbe és fejbőrbe masszírozva javasolt használni, addig fontos, hogy a hajbalzsam csak a hajszálakra kerüljön – ellenkező esetben hajunk letapadt hatást kelthet. A hatóidő letelte után a hajbalzsamot alaposan mossuk ki a hajból. A leöblítéséhez nem javasolt túlságosan meleg vizet használni! Miközben folyatjuk a vizet a hajunkra, érdemes másik kezünkkel többször átfésülni a hajkoronánkat, így gondoskodhatunk arról, hogy minden egyes hajszálról eltávolítsuk a balzsamot. A hajmosás utolsó lépéseként javasolt egy hideg vizes átmosást is végezni – ami, valljuk be, kellemetlen lehet, viszont a hideg víz bezárja a pórusokat és a hajszálakat, így megelőzhető a haj töredezése, a fejbőr túlságosan gyors zsírosodása, és a hideg víz a csillogásnak is kedvez.
Szárítani, de óvatosan
Ahogy nem javasolt túl meleg vízzel hajat mosni, úgy a szárításnál is kerüljük a forró levegőt. Legyünk türelmesek, hiszen langyos levegőt fújva is megszárad a hajunk, ugyanakkor, ha mellőzzük a forró levegőt, elkerülhetjük a hajszálak töredezését. A töredezett, sprőd haj soha nem lesz fényes és csillogó! Hajszárítás során felülről lefelé fésüljük a hajunkat, és ezt a műveltet kiegészíthetjük hajápoló olajokkal, valamint fényt biztosító készítményekkel. Válasszunk olyan terméket, amely minél kevesebb, de hatékony összetevőkből áll.
A fenti néhány egyszerű trükk betartásával Önnek is puha, selymes és fényes hajkoronája lesz, mégpedig minden nap!