Kép forrása: pixabay.com
A csecsemők és kisgyermekek érzékenysége az asztrális világra – ahogy a spirituális hiedelmek tartják – gyakran különös észrevételeket, viselkedéseket eredményezhet, amelyek mögött a szellemekkel való találkozás is állhat. Az alábbi jelek figyelése alapján gyaníthatjuk, hogy gyermekünk esetleg szellemet lát:
0-1,5 éves korig, amikor a gyermek még nem kommunikál szavakkal
Ebben az életszakaszban a kisbaba nem képes szavakban kifejezni, amit lát vagy érez, de test beszéde, reakciói árulkodóak lehetnek:
1. Keservesen sír egy pontra nézve: Ha a baba valamilyen pontra fókuszál és vigasztalhatatlanul sír, lehet, hogy valami ijesztőt lát. A spirituális hit szerint az asztrális síkon sokféle entitás jelenhet meg, köztük rémisztő lények is.
2. Kacag, gagyog a vállunk fölött: Amikor a baba a vállunk fölött átnéz és derűsen kacag vagy beszélgetni látszik, lehetséges, hogy egy elhunyt rokon vagy más emberi kinézetű szellemet lát.
3. Követ valamit a szemével: Ha a baba a tekintetével olyan dolgokat követ, amelyeket mi nem látunk, az is lehet a szellemi jelenlét jele.
Szellemek ártó hatása
Bizonyos hiedelmek szerint létezhetnek olyan negatív szellemek, akik kifejezetten ártó szándékkal közelednek a gyermekhez. Ezen entitások hatásai különösen éjszaka lehetnek érezhetőek:
• Fulladásos, köhögéses rohamok: Ritka esetben előfordulhat, hogy a szellem "ráül" a baba mellkasára, ami nehézlégzést vagy köhögéses rohamokat idéz elő. Ez a jelenség hasonlít a krupp vagy asztma tüneteire, és sok szülő először nem gondol szellemek jelenlétére.
• Mozgó tárgyak, villódzó fények: Gyakran számolnak be a szülők olyan tapasztalatokról, amikor a baba szobájában tárgyak mozdulnak el maguktól, vagy villog a világítás. Ilyen esetekben sokan úgy vélik, hogy egy elhunyt rokon, például nagyszülő próbál jelezni jelenlétéről.
Mit tehetünk szellem jelenlétében?
A spirituális megközelítés szerint, ha nagyon bátrak vagyunk, éjjel, csukott szemmel, félelem nélkül átmehetünk a gyerekszobába, hogy szembenézzünk a szellemmel. Ha a démoni jelenlét nem érez félelmet, akkor valószínűleg továbbáll. Ha ez a módszer nem működik, érdemes szakember segítségét kérni, aki meg tudja tisztítani a teret a szellemi energiáktól.
Bár ezek a jelek sokféleképpen értelmezhetőek, a szülők gyakran spirituális okokra is gyanakodnak, amikor gyermekük furcsán viselkedik. Ha ilyen jelenségeket tapasztalunk, érdemes átgondolni, hogy spirituális szinten is kereshetünk megoldást a problémára, akár szakember bevonásával.
Gyermekek és a szellemek: Mit tapasztalhatunk 1,5-7 éves kor között?
Ahogy a gyermek növekszik, egyre inkább képes szavakkal kifejezni, amit lát, hall vagy tapasztal. Az 1,5-7 éves korosztályban már jobban meg tudja osztani szüleivel a szokatlan élményeit, köztük azt is, ha szellemekkel találkozik. Ebben az életkorban gyakran előfordulhat, hogy a gyermek szellemi lényeket érzékel, és ezt nyíltan közli is.
Az alábbi jelek arra utalhatnak, hogy a gyermek szellemet lát vagy érzékel:
1. Láthatatlan játszópajtások: A gyermeknek lehetnek képzeletbeli barátai, akik valójában nem csak a képzelet szüleményei. Gyakran nevükön nevezi ezeket a “barátokat,” és beszélget, játszik velük. Ezek a láthatatlan játszópajtások szellemi lények is lehetnek.
2. Éjjeli szellemek: Sok gyermek arról számol be, hogy éjszaka szellemeket lát a szobájában, és ez gyakran rémületet okoz számukra. Ez az élmény intenzív félelemmel párosulhat, ami alvásproblémákat is okozhat.
3. Kommunikáció meg nem született testvérrel: Az is előfordulhat, hogy a gyermek meg nem született testvérét látja, és kommunikál vele. Ez különösen megdöbbentő lehet a szülők számára, de a gyermek számára természetes beszélgetésnek tűnik.
4. Szellemek látása estefelé: A gyermek esténként szellemeket láthat a házban, és félhet bemenni egyes helyiségekbe, amíg a szellem el nem távozik. Ez a viselkedés megmagyarázhatatlan félelmet mutathat egy-egy szoba vagy helyiség iránt.
5. Vállunk fölött átnézve hívja a szellemet: Gyakori jelenség, hogy a gyermek a szülő vállán átnézve egy konkrét nevet mond ki, amelyről a felnőttek nem tudnak. Ilyenkor a gyermek valószínűleg egy szellemet lát, és nevén szólítja.
Hogyan segíthetünk gyermekünknek?
Ha a gyermeked ilyen jeleket mutat, fontos, hogy ne bagatellizáld el az élményeit. Nyitott és megértő hozzáállással segíthetsz neki feldolgozni ezeket a tapasztalatokat. Beszélgess vele arról, mit látott vagy érzékelt, és próbáld megnyugtatni, ha fél. Ha úgy érzed, hogy a szellemi jelenlét túl erős vagy zavaró, érdemes lehet spirituális szakember segítségét kérni a helyzet kezelésében.
A gyermekek különleges érzékenységgel rendelkezhetnek a láthatatlan világra, és tapasztalataik fontos részei lehetnek a lelki fejlődésüknek. A szellemi világ elfogadásával, és a gyermek megértésére való törekvéssel biztosíthatjuk számára a szeretetteljes és támogató környezetet.